A 'lot of loft' és minden ami mögötte van

A történetem

Kiss Viktor vagyok, a Lot Of Loft márka megálmodója, megalkotója és a mögötte lévő Vikkis-Wood Kft tulajdonosa és ügyvezetője. 1996-ban végeztem bútorasztalosként. Pár év tapasztalatszerző körút után, 2001-től saját vállalkozásban dolgozom.

2010-ben lehetőségem adódott külföldön is további tapasztalatokat szerezni, itt luxushajók berendezéseit készítettük. Mondanom sem kell, hogy milyen magasak az igények a minőségi anyagokra és kivitelezésre ebben a műfajban.

Ezek után újra itthon folytattam pályafutásom, most már igyekezve a kint tanultakat is beépíteni a saját vállalkozásba. Cégünk tevékenysége kezdettől fogva a minőségi, prémium kategóriás bútorgyártás volt, később kibővítettük szolgáltatásunkat hajóasztalossággal, könnyűszerkezetes ház (SIP) építéssel, kisebb ácsmunkákkal.

Közel 30 éves asztalos szakmai múltam mellett, folyamatosan képezzük magunkat. Időközben megszereztem az ács végzettséget, megtanultuk a dekorfestés fortélyait (anyaghasználatát és technikákat).

A dekorfestés elsajátítása hozta el azt, ami miatt megvalósíthattam több éves tervem, az indusztriális és loft stílusú bútorok gyártását. A két technikát (asztalos és dekorfestő) ötvöztem és különleges, egyedi, máshogyan nem előállítható effekteket használva, azokat ötvözve a természetes fával és hagyományos asztalossággal hoztam létre új, modern, egyedülálló bútorokat.

Természetszerető, természetjáró ember és családapaként fontos számomra a környezetvédelem, a fenntarthatóság, hogy amennyire csak tehetjük, megóvjuk környezetünket az utókornak. Ezért, cégünk egyedi megrendeléseket teljesít.

A képeken látható termékek kerülnek legyártásra, minden esetben a megrendelést követően. Így kerüljük el a fölösleges termelést, nem halmozunk raktárkészletet, minimalizáljuk a felhasznált csomagolóanyagok mennyiségét.

Nagy előny, hogy egyedileg gyártjuk le a termékeket manufaktúra rendszerben, így lehetőség van egyedi méretek szerint is elkészíteni a bútorokat. (Ennek minden esetben egyedi árazása van). Továbbá, a felhasznált anyagokat is úgy válogattuk össze, hogy minél kevésbé terhelje a környezetet.

Szinte minden általunk használt anyag környezetbarát valamilyen módon. Vagy újrahasznosított, vagy újrahasznosítható, vagy megújuló, oldószermentes. A betonnak hatalmas az ökológiai lábnyoma. Ezt kiküszöbölendő, mi nem betont, hanem beton hatású, környezetbarát dekor anyagot használunk. Járulékos haszon, hogy ezáltal a bútorok súlya is jelentősen csökken.

Mi az a loft és honnan ered? A Loft Stílus: Ipari Hangulat Otthonunkban

Így hivatkoznak a loft /industrial stílusra:

„menő” „modern” „merész” „lenyűgöző” „monumentális” „a nyers erő dominál” „szabadság élmény” „elkápráztat mindenkit” „a legnépszerűbb stílusok közé tartozik” „letisztultságot és funkcionalizmust tükröz”

Szó szerint: padlás, galéria, manzárd, ebben az esetben egy gyár vagy raktárépület felső szintjét értjük alatta.

A loft stílus egyedülálló hangulatot teremt, ötvözve a modern designt az ipari épületek nyers esztétikájával. A stílus eredetileg a XIX. század végi Franciaországból indult, de a komolyabb elterjedése a XX. század közepi New Yorkhoz köthető, amikor a kihasználatlan gyár-, és raktárépületekbe fiatal művészek költöztek be, lakásokat alakítottak ki belőlük és így alakult ki több Soho negyed. Ebből az életstílusból nőtte ki magát a ma ismert loft stílus. Ezek a hatalmas, nyitott terek, magas mennyezettel és jellegzetes építészeti elemekkel – mint a téglafalak és a betonoszlopok – inspirálták a lakberendezőket. Európában csak az utóbbi évtizedekben lett, divatos ez az irányzat, és a mai napig előkelő helyen szerepel a különböző lakberendezési stílusok között.

 

A loft stílus főbb jellemzői:

  • Tágas, nyitott terek: A belső falak minimális használata jellemzi a stílust, így egy nagy, összefüggő tér jön létre. Ez a térben gondolkodást ösztönzi, és lehetőséget ad a kreatív bútorozásra. Kisméretű helyeken ezt úgy érhetjük el, hogy az ablakokra nem teszünk függönyt, minimalizáljuk a bútorok számát és hosszú, kábellel függesztett lámpákat használunk, mintha nagyobb lenne a belmagasság.
  • Szem előtt hagyott gépészeti elemek: látható csövek, elszívók. Az ipari stílusnak jellegzetessége, hogy az inkább elrejtésre szánt gépészeti részt, fűtő csöveket, vezetékeket, elszívókat, csatornákat a mennyezeten vezetik el. Ezek mellett a fémek jelenléte a falakon, a mennyezeten, az ajtókon, ablakokon, vagy a lépcsőn, de akár a bútorokon ugyancsak nem idegen az indusztriáltól.
  • Kandallók és kályhák, látszó fűtés rendszer: A kandalló vagy kályha nemcsak hangulatos eleme a lakásnak, de télen fűtésre is használható. Jól néz ki, amikor a fűtéscsövek és radiátorok nem elrejtve, hanem kiemelve vannak
  • Színek: az ipari stílus főbb színei semlegesek, matt árnyalatú barnák, szürkék és fekete. A komor hatást ellensúlyozzuk sok természetes fénnyel, jó mesterséges világítással – ezért itt nagyon fontos az okosan tervezett világítás – és csipetnyi színnel a bútorokon, dekoráción. A színpalettája alapvetően monokróm, és inkább a fekete/szürke van túlsúlyban. A barna különböző árnyalatai, a természetes színek és a tengerészkék viszont jól mutatnak kisebb mennyiségben. De sokszor mozog a fémes színpalettán, például az ezüstöt, a szürkét, rézszínt és az aranyat használva.
  • Világítás: Klasszikus elemek a fedetlen villanykörték, egészen pontosan az Edison-villanykörték, amelyek fedetlen vezetékkel lógnak lefele, sokszor szabálytalan elrendezésben a plafonról. Jellemzőek a fémből készült mennyezetről lelógó lámpatestek, különállóan vagy csoportosan elhelyezett csupasz izzók, melyek célja lehet akár a központi vagy a hangulatvilágítás megteremtése. Természetesen az éles fények elkerülése érdekében gyakran alkalmaznak nagyobb burákat, függőlámpákat és szemnek kellemesebb fényű állólámpákat is. De nem szabad elfeledkezni a szinte minden sarokban megtalálható gyertyáról sem, hiszen a sejtelmes, halvány fényeket ezekkel tudjuk a legjobban elérni.
  • Durva falburkolatok és padló: A natúr téglafalak, betonfelületek és fém elemek nyers esztétikája adja a loft stílus alapját. Ezek a felületek gyakran kezeletlenek, megőrizve eredeti karakterüket.
  • Világos tónusok: A falak és a padló színe általában fehér, szürke vagy bézs, ami kontrasztot teremt a sötétebb bútorokkal és kiegészítőkkel.
  • Nagy ablakok: A hatalmas ablakok rengeteg természetes fényt engednek be a lakásba, és nyitottá teszik a teret.
  • Bútorok: kombinálhatjuk a modern és klasszikus anyagokat. Szinte bármilyen fémből és fából álló bútor jöhet, ha ilyen laskásra vágysz. Itt is az a kettősség jelenik meg, mint a téglafalnál. A fém hozza a robosztus, erős, rideg atmoszférát, a fa pedig természetességet, melegséget. A loft stílusban a bútoroknak nemcsak esztétikusnak, de praktikusnak is kell lenniük.
  • Dekoráció: eklektikus, modern és vintage elemeket is ötvözhet. Gyakoriak a nagy méretű festmények, plakátok, graffitik, falburkolatok, fém lámpabúrák, szőnyegek, díszpárnák, szobrok, egyedi dekor figurák, vázák és a növények. Bármilyen ízlés szerinti dekor elemmel hangsúlyozható a tér egyedisége és eredetisége. Ezek jelenléte teszi teljessé és életszerűvé.
  • Fekete keretes, rácsos ablakok, térelválasztók. Jellegzetes indusztriális elem a fekete fémkazettás ablak, lehetőleg minél nagyobb, akár teljes falfelületeken. (Ezek „helyettesítője” lehet, az ilyen stílusú térelválasztó). Ezek rengeteg fényt engednek át, a természetes fényáradattól és a sok üvegtől sokkal lágyabb lesz az loft stílusú otthonunk.
  • Zöld növények: nagyon sokat számít, ha egy-két zöld növénnyel színesítjük az indusztriális teret. Frissebb, otthonosabb, természetesebb lesz az összhatás. Mondjuk egy szép, dizájnos virágtartón.

 

 Anyaghasználat: Az ipari stílus arról ismert, hogy hangsúlyozza az eredeti építőanyagokat.

  • Beton: a beton a loft stílus egyik legmeghatározóbb eleme. Padlóburkolatként, falburkolatként, konyhapultként, mosdókagylóként, de akár bútoron is alkalmazható.
  • Tégla: A téglafalak a loft stílus ikonikus elemei. Lehetnek festett vagy kezeletlen, rusztikus hangulatot kölcsönözve a lakásnak.
  • Fa: A fa melegséget és kontrasztot ad a loft stílusnak. Gyakran használják padlóburkolatként, bútorokhoz és dekorációs elemekhez.
  • Üveg: Az üveg nagy ablakok formájában nyitottá teszi a teret, és rengeteg természetes fényt enged be.
  • Fém: A fém lámpabúrák, bútorok és kiegészítők modern hangulatot adnak a loft stílusnak.

Manapság ez a stílus olyan fő trend, amely rendkívül népszerűvé vált mind az USÁ-ban, mind Európában. Elsősorbal olyan kreatív, szabadságszerető emberek választják, akik értékelik a praktikumokat és a minimalizmust.

Az indusztriális stílus anyagválasztéka masszív erőt sugároz, éppen ezért hajlamos maszkulin hatást kelteni. Ennek ellenére persze meg lehet találni a férfi és női energiák egyensúlyát vidámabb színű vintage vagy modern bútorokkal keverve. A maszkulin hatásra a tömörfa bútorok is nagyban rásegítenek, melyekhez a ragyogó fémbútorok által nyerhetjük el a vágyott ipari, indusztriális hatást.

Egyedi, hiszen két ugyanolyan rozsdahatású vagy “kopottas” bútor garantáltan nem létezik. Ráadásul hazánkban még csupán elterjedőben van a loft stílus, így kevesek mondhatják el magukról, hogy vérbeli indusztriális lakásban laknak.

Egy stílusos loft lakásban élni mára már életstílussá nőtte ki magát. A loft stílus ideális azoknak, akik szeretik a tágas, nyitott tereket, az ipari hangulatot és a modern designt. Ez a stílus kreatív bútorozásra és dekorációra ad lehetőséget, és egyedülálló, karakteres otthont teremt. Ajánlom azoknak a szingliknek, gyermektelen pároknak, üzletembereknek, és művészetet kedvelőknek, akik nagyon aktív társasági életet élnek, hatalmas a szabadság iránti vágyuk, és anyagilag is hajlandóak áldozni ezért.

És persze mindenki másnak, akinek megtetszik ez a stílus. Ha valaki vonzódik ehhez a stílushoz, bátran becsempészhet egy-egy jellegzetes kiegészítőt – lámpát, asztalt, komódot egy eklektikus vagy modern enteriőrbe, a hangulatot néhány apró trükkel ügyesen el lehet érni, könnyed és bohém imázst fenntartva.

Itt is megtalál minket:

Facebook

Instagram

TikTok

Pinterest

Írjon nekünk!

Vásárlóink írták rólunk

Kiss Rita

"Szakmai hozzáértésük és a kiváló kivitelezés miatt a bútoraink jelentős részét készítették. A tervezéstől a megvalósítás minden részletéig lehet rájuk számítani. Több elemből álló egyedi nappali bútort, hálószoba bútort és teljes konyhát készítettek nekünk. Mind profi munka, csak ajánlani tudom."

Simkó Krisztián

“Hatalmas tudással és tapasztalattal rendelkeznek! A kivitelezést inkább művészet kategóriába sorolnám. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!"

Kupcsik Ildi

"Egyedi igények alapján gyönyörű könyvespolcokat kaptunk, profin rögzítve a helyére."

S-COM Direct Kft (MiniaTour)

"Rendkívül szép végeredményt kaptunk! Gyönyörű munkát végeznek, mindenkinek csak ajánlani tudom, fantasztikus tehetség rejlik a cég mögött."

Marik Ágnes

“Több közös projekten dolgoztunk együtt a Vikkis-Wood Kft-vel, mint grafikai stúdió. Bútoraik, kiállítási posztamenseik és berendezéseik precízek, milliméter pontossággal dolgoznak, öröm így a kiállításépítés. Ajánlom a munkájukat!"

Simkó Beáta

“Viktorról és csapatáról csak szuperlatívuszokban tudunk beszélni. A tervezéstől a kivitelezésig tökéletesen meg vagyunk elégedve a munkájukkal. Pontosan azt készítették el, amit kértünk. Mindig válaszoltak a telefonhívásainkra, és egyedi kéréseinket is készséggel teljesítették. A precizitás a vérükben van; egyértelmű, hogy nem ma kezdték az ipart. Mindenkinek nagyon jó szívvel ajánlom őket."

Impresszum

Ügyvezetés

Vikkis-wood Kft.

Tel.: +36 20 278 8040

email: info@lotofloft.hu

Adószám: 25813483-2-41

Cégjegyzékszám: 01-09-404147

Székhely: 1132 Budapest Váci út 16. fsz/12 (NEM POSTACÍM)

Postacím: 3518 Miskolc Liszkay Gusztáv utca 29.

Nyilvántartást végző bíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Ügyvezető / képviseletre jogosult: Kiss Viktor

Cím: 3518 Miskolc Liszky Gusztáv utca 29.

Fő tevékenységi kör: Egyéb bútor gyártása, könnyűszerkezetes házépítés